Norský postroj a jeho správné zaměření

V poslední době se často setkáváme s tím, že majitelé špatně zaměří rozměry pro výrobu norského postroje. Vzhledem k tomu, že nemáme možnost si tyto míry jakkoliv ověřit, musíme spoléhat na údaje, které nám zašlete v objednávce. Je li postroj vyrobený na základě špatných rozměrů tak nejen že nebude správně plnit svou  funkci, ale především je třeba  jej nechat upravit a to je pro nás velmi časově náročné. Proto jsme se rozhodly, že se to v tomto příspěvku k měření ještě jednou vrátíme a zkusíme vše jednoduše vysvětlit i s pomocí nákresu.

norský postroj

Prvním rozměrem je obvod hrudníku který je označen jako rozměr A. Obvod hrudníku se měří  dva prsty za předníma nohama psa. Důvodem je aby postroj nebyl příliš přitažený k nohám a psa netlačil nebo dokonce neřezal.

Druhým rozměrem je tzv. půlkruh pod krkem je označen jako rozměr C1 a C2. Tyto body se měří od hrany pomyslného obvodu hrudníku, tedy od okraje linie která vyznačovala rozměr A procházející 2 prsty za předníma nohama.

Posledním rozměrem je tzv. půlkruh přes záda. Tento rozměr kopíruje dráhu linie rozměru A ( obvod hrudníku). Konec a začátek jsou v místech kde se protíná linie A spolu s body B1 a B2.

Spokojenost našich zákazníků je na prvním místě a rádi vyhovíme žádostem o úpravu postroje. Bohužel z výše uvedených důvodu jsme nuceni si začít účtovat poplatek 100,- Kč za opravu/úpravu postroje. Děkujeme za pochopení.